Zber odpadu

Otváracie hodiny dočasného Zberného dvora “Pastierňa”

• Pondelok 8:00 – 15:00
  • Utorok 7:00 – 15:00
  • Streda 09:00 – 17:00
  • Štvrtok 8:00 – 14:00
  • Piatok 7:00 – 14:00
  • Sobota 8:00 – 12:00

V zbernom dvore sa bezplatne odoberá nasledovný odpad:

• Plasty
  • Papier a lepenka
  • Sklo
  • Elektroodpad
  • Objemný odpad – nábytok, matrace, sedačky, …
  • Použitý kuchynský olej
  • Kovy
  • Biologicky rozložiteľný odpad zo zelene od fyzických osôb

Za Poplatok sa zberá:

• Drobný stavebný odpad ( 2,50 €/100 kg )
    ( na základe Dodatku č.2 k VZN 5/2012 )

• Stavebný odpad

Jedným zo subjektov so súhlasom na uloženie výkopovej zeminy ( zemina a kamenivo ) a stavebnej sute ( zmes betónu, tehál, obkladačiek, dlaždíc a keramiky ) je spoločnosť Kameňolomy s.r.o., vo výrobni Čachtice ( info: 032 / 74 06 440 ; 903 / 224 661 )

VZN č.1/2012 O nakladaní s komunálnymi odpadmi (KO) a drobnými stavebnými odpadmi (DSO) na území obce Čachtice.

Zber komunálneho odpadu:

Zber komunálneho odpadu v obci Čachtice prebieha v spolupráci so spol. Marius Pedersen a.s., v dvojtýždňových intervaloch, pričom odpad sa zberá vždy v párny týždeň roka v pondelok a utorok.
( Pozor na nesprávne číslovanie týždňov v mnohých kalendároch! )

Pondelok: Železničná, Urbanovského, Medzihorská, Na doline, Revolučná, Kúria, Podzámska, Malinovského, Pionierska, Slnečná, 1. Mája, L.Novomeského, Duklianska, Mierová, M. Uhra

Utorok: Malinovského, Záhradná, Družstevná, Lysiná, Špitálska, Osloboditeľov, Teplica, Zemiansky Kút, Hviezdoslavova, Komárno, Želovany, Kamence, Ľ. Podjavorinskej, Fraňa Kráľa

Zber separovaného odpadu

Zber vyseparovaného odpadu zabezpečuje obec Čachtice pravidelným zvozom papiera a plastov spred domácností a prostredníctvom Zberného dvora na ulici Družstevná (pri Pastierni).

Kalendár zvozu plastov, kuchynského oleja a papiera na rok 2017:

• plasty + kuchynský olej (stredy): 22.3.2017
  • papier (štvrtky): 23.3.2017