Čachtice cez objektív – fotografická súťaž

FINAL_PLAGAT

Pravidla_FINAL

Venuješ sa fotografovaniu alebo si len rád zvečníš pekné miesto, ktoré si navštívil? Si z Čachtíc, blízkeho okolia alebo si len turista, ktorému táto dedinka učarovala? Zapoj sa do fotografickej súťaže ČACHTICE CEZ OBJEKTÍV a vyhraj!
ÚČASŤ V SÚŤAŽI
Súťaž je určená pre všetkých obyvateľov Slovenskej republiky, bez vekového obmedzenia, ktorí pošlú aspoň jednu súťažnú fotografiu spolu s potrebnými údajmi. Fotografie musia byť zhotovené v obci Čachtice alebo v jej bezprostrednom okolí. Počet príspevkov jedného súťažiaceho je obmedzený na maximálne 5 príspevkov v jednej kategórii (spolu 10 fotografií). Súťažné fotografie je potrebné zaslať najneskôr do 31.7.2017, na e-mailovú adresu: ommcachtice@gmail.com, v štandardnom formáte (jpg, bmp) a s minimálnym rozmerom dlhšej strany fotografie 3500 px. E-mail musí obsahovať nasledujúce údaje: Meno a priezvisko, vek, adresa, e-mail, telefonický kontakt, rok zhotovenia fotografie, číslo súťažnej kategórie a názov fotografie
SÚŤAŽNÉ KATEGÓRIE:
1. Zaostrené na Čachtice – môžeš zachytiť ktorúkoľvek časť obce, je to na Tebe – kostol, kaplnku, faru, námestie, priehradu, skulptúry, podzemie, kaštieľ, čachtickú dolinu, prírodu…
2. Hrad a jeho zákutia – sem môžeš poslať akúkoľvek fotografiu zachytávajúcu čachtický hrad, jeho okolie a hradný vrch
HLASOVANIE, VYHODNOTENIE A VÝHRY
Prihlásené fotografie, ktoré budú spĺňať súťažné podmienky bude hodnotiť odborná porota. Do užšieho kola postúpi 10 najlepších fotografií z každej kategórie (spolu 20 fotografií), ktoré budú v čase od 3.8. do 18.8. vystavené na čachtickom hrade, kde za ne budú môcť hlasovať všetci návštevníci. Hlasy od návštevníkov hradu sa zrátajú s hlasmi porotcov, a tým sa určia víťazi v oboch kategóriách. Na víťazov čaká výhra v podobe univerzálnej permanentky do Aquaparku Senec v hodnote 40€, ktorú môžu využiť vo všetkých troch prevádzkach aquaparku (AQUAPARK, SAI Wellness a SWIMARÉNA) podľa vlastného uváženia a sada čachtických vín.
Okrem toho bude v čase od 1.8. do 18.8. prebiehať hlasovanie na facebookovej stránke súťaže – www.facebook.com/cachticecezobjekti…, kde budú zverejnené všetky fotografie, spĺňajúce podmienky súťaže. Autor fotografie, ktorá získa najväčší počet hlasov („like“/ „páči sa mi to“), získa vecnú cenu – originálny drevený motýlik od umeleckého rezbára Mariána Detka a lahodné čachtické vínko.
Výsledky súťaže budú vyhlásené na slávnostnom vyhodnotení, 20.8.2017 na námestí v Čachticiach.
Upozorňujeme, že fotografie, ktoré nebudú spĺňať dané témy, budú v nepostačujúcej kvalite alebo budú porušovať autorské práva nebudú do súťaže zaradené.
* Zapojením sa do súťaže udeľujete súhlas so zverejnením fotografií zaradených do súťaže na facebookových stránkach organizátora súťaže, s použitím fotografií na propagačné účely súvisiace so súťažou a so zaradením fotografie do oficiálneho archívu ČACHTICE CEZ OBJEKTÍV. Autor, ktorý prihlási fotografie do súťaže, udeľuje organizátorovi súhlas na bezplatné použitie fotografií v akejkoľvek forme.