Obec Čachtice
ObecČachtice

Ďeň učiteľov

Blahoželanie

" Jeden deň s dobrým učiteľom je viac ako tisíc dní samoštúdia..." J.A. Komenský

Milé p. učiteľky, p. učitelia, možno si v tejto hektickej dobe vo všedný deň neuvedomíte, akým vzorom ste pre svojich zverencov. Učiteľka – učiteľ odjakživa boli osobnosťou, pripravení odpovedať na každú zvedavú otázku, túžiaci zapáliť v deťoch čo najväčší záujem o učivo.

Dodnes, hlavne tí mladší žiaci, hltavo hľadia na katedru a pri pohľade na Vás, ako na vzor múdrosti, inteligencie, ale aj ľudskosti, láskavosti a čestnosti, vidia svoju budúcnosť jednoznačne v tomto krásnom povolaní, ktoré môže človek vykonávať plnohodnotne iba vtedy, ak svoje povolanie považuje za poslanie. Iba vtedy s láskou a trpezlivo vedie nemotornú ruku, držiacu ceruzku a píše so žiakmi prvé písmená, naučí ich čítať a vie byť láskavou druhou mamou. Alebo zasväcuje do tajov dejín, zemepisu, prírody a neraz sa po rokoch z ustráchaného malého človiečika stane osobnosť, šikovný a rozumný človek s vlastnými názormi na svet, život i ľudí.

A kdesi v pozadí, hlboko v pamäti, si navždy uchováva spomienku na toho svojho – láskavého učiteľa, láskavú učiteľku. Učiteľ je ten, ktorý v sebe tú zázračnú silu má, pretvárať detskú dušu, otvárať jej brány poznania dokorán.

V tieto dni preto Vám všetkým chceme úctu vzdať, za Vašu obetavosť, za lásku i drahocenný čas, ktorý žiakom počas celého roka venujete a na cestu životom ich obetavo pripravujete.

Želáme Vám ešte veľa dní naplnených šťastím a zdravím, prežiarených slnečnými lúčmi a osviežujúcim vánkom, prepletených pocitom spokojnosti a vďakou detí, ktoré svojim úsilím modelujete v múdrych a dobrých ľudí...

starostka

Na obrázku môže byť kvet a text

Dátum vloženia: 28. 3. 2024 10:33
Dátum poslednej aktualizácie: 28. 3. 2024 10:35
Autor: Správca Webu

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.

Sociálne siete